• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

אם הייתם יכולים להחזיר את שעון האינטרנט חמש עשרה שנים אחורה, חמושים במידע שיש לכם היום, איך הייתם משתמשים בידע זה כדי להתקדם בעולם האינטרנטי? האם לדוגמה הייתם משיקים רשת חברתית שלוקחת את כל הקטעים הטובים מהפייסבוק, היוטיוב והטוויטר?

עד שהמסע בזמן יהפוך למציאות, דיון שכזה אינו אלא דמיוני. האינטרנט הגיע למקום שבו הוא נמצא היום בגלל החדשנות. כלומר, אנשים ראו הזדמנויות ופעלו באופן פרואקטיבי על סמך האינסטינקטים שלהם.

שפה זרה באינטרנט: פעלו עכשיו

זה הוגן למדי לומר שרבים מהיזמים הידועים באינטרנט היו פשוט במקום הנכון ובזמן הנכון. ובמקרים רבים, הם פשוט היו הראשונים שתבעו לעצמם שטחים לא מנוצלים. אחרי הכול, אם אינכם מהירים מספיק, תישארו מאחור. אבל ההתקדמות באינטרנט נעשית יותר ויותר קשה, פשוט כי התחרות כל כך גדולה. כאן נכנס לתמונה נושא תרגום אתרים ולוקליזציה.

השפה העיקרית באינטרנט היא בדרך כלל אנגלית. אבל ככל שסוגי האוכלוסיות שמשתמשות באינטרנט הלכו וגדלו במהירות מסחררת, החל גם מצבה של האנגלית באינטרנט להשתנות. משנת 2000 ועד 2010 גדל מספר דוברי הערבית, הספרדית והסינית באינטרנט באלפי מונים. אבל לעומת דוברי שפות אלה, דוברי האנגלית גדלו הרבה פחות. זה לא בגלל שהאנגלית הופכת להיות פחות פופולארית, אלא פשוט בגלל שהיה לה יתרון התחלתי גדול מאד על פני השפות הזרות האחרות שכעת הולכות וסוגרות את הפער.

מצב זה מאפשר הזדמנות לעסקים. האינטרנט בשפה האנגלית הגיע לנקודת הרוויה. מומחי האינטרנט ומנועי החיפוש משתמשים בכל טריק שכתוב בספר כדי להתרחב באופן מקוון. אבל עבור השפות הזרות האינטרנט עדיין מציע מבחר עשיר של הזדמנויות. כעת הזמן המתאים שבו רעיון תרגום אתרים ולוקליזציה יכול להצליח. הסיבה לכך היא שהתחרות על מילות המפתח בשפות הזרות אינה מתקרבת לאלה שבאנגלית, לכן קל יותר לדרג גבוה במנועי החיפוש אתרים שהם בשפות זרות.

היו פרואקטיביים – אבל זהירים

במקום להמתין לכך שיתחילו להגיע אליכם מכירות ממקומות מרוחקים, עליכם ליצור את ההזדמנויות לכך בעצמכם.

איך תדעו באיזה שווקים עליכם להיות פרואקטיביים? אתם לא רוצים לעשות לוקליזציה לאתר שלכם לדוברי גרמנית רק כדי לגלות לאחר מכן שהשוק הגרמני כבר רווי בעסקים דומים לשלכם. או גרוע מכך, שאין שם בכלל ביקוש למה שאתם מוכרים.

אמנם טוב מאד לנסות להסתער על השווקים של מדינות כמו ברזיל, רוסיה הודו וסין, בהנחה שתוכלו לזכות שם ברווח רב. אבל עליכם להיות פרואקטיבים ויחד עם זאת גם זהירים.

אז לפני שאתם מתחילים לחשוב על מטבעות כמו רופי, רובל, ריאל או כל מטבע אחרת, השווקים שאתם מבקשים להפוך לקהל היעד שלכם תלויים בשירות או במוצר שאתם מציעים. התרכזו במדינה אחת או שתיים שאתם יודעים שזקוקים למה שאתם מוכרים און ליין, ורכזו את מאמציכם במדינות אלה.

חשוב תמיד לעקוב אחרי המגמות החדשות בעולם האינטרנט ולבצע התאמות של האתרים בהתאם. תחום הלוקליזציה מתפתח והאינטרנט מתפתח במגמה של התאמה אישית של אתר האינטרנט לכל משתמש, על פי המכשיר ממנו הוא גולש, האזור בו נמצא, השפה שלו, תחומי העניין שלו, ועוד. אחד מהדברים הבולטים כרגע בתחום השיווק באינטרנט הוא התחזקות הסלולר והשיווק באתרי האינטרנט המותאמים למכשירי טלפון מתקדמים. כמעט כל אתר אינטרנט שמשווק מוצר או שירות מסויים יצר לעצמו אתר מותאם סלולר בכדי להשיג תפוקה גם מלקוחות אשר בוחרים לגלוש דרך הטלפון ולאו דווקא דרך המחשב הנייח או הנייד.

בעזרת התאמה של האתר ולוקליזציה תוכלו לשפר את חוויית הגלישה, הקשורה קשר ישיר להתנהגות הגולשים באתר שלכם וההכנסות שלכם ממנו, ותקבלו תשובה לשאלה איך לעשות כסף באינטרנט.